Bebeğin kalp atışları durmuş

Eşimle 2 yıldır evliyiz. Ben ve eşim 26 yaşındayız.1 yıl sonunda doktora gittik. Yapılan tetkikler sonucunda bende sperm sayısının düşüklüğü ortaya çıktı ve doktorumuz tüp bebek tedavisi önerdi. İlk denememizde eşim hamile kaldı. Ancak OHSS sendromu nedeniyle 2 hafta hastanede kaldı. Verilen bir sürü ilaçlar serumlar derken herşey yoluna girmişti. İkimizde çok mutluyduk. Herşey yolunda giderken son defa tüp bebek yaptırdığımız merkeze giderek ultrason yaptıracak ve sonra kendi doktorumuza gidecektik. Ancak ne olduysa o gün oldu ve ultrasonda bebeğimizin kalp atışlarının durduğunu gördük. Yıkılmıştık. İlk denemede eşimden 13 yumurta toplandı ve bunlardan 11 tanesi döllendi. İlk denemede 3 embriyo transfer edildi. 3 embriyo ise donduruldu. Yaşadığımız bu acı olaydan 3 ay sonra dondurduğumuz embriyolar tekrar transfer edildi. Bayramın 4. günü test yapılacak. Eşimde ilk gebeliğinde olduğu gibi hafif bir mide bulantısı ve aşırı yemek yemek istediği var. Bu ikimizi de çok heyecanlandırdı. Tekrar hamile diye. Ancak doktorumuza bu belirtileri ilettiğimde bana tüp bebek yönteminde bu belirtilerin beklenmediğini söyledi. Bu benim zaten bozuk olan psikolojimi bir hayli bozdu. Lütfen bu konuda biraz bilgi verirmisiniz.Saygılarımla


Bu sitedeki yazıların her hakkı saklıdır, izinsiz kullanılamaz: Yasal uyarıUYARI: Sitedeki bilgiler hastalıkların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır.
Yazıların her hakkı saklıdır, izinsiz kullanılamaz. devamı >>

"Gebelik ve kadın hastalıkları konusunda ayda 1 milyondan fazla ziyaretçi sayısı ile en çok tıklanan, en geniş içerikli site"