38 HAFTALIK GEBELİK (HAMİLELİK) GÖRÜNTÜSÜ

OTUZ SEKİZ HAFTALIK HAMİLELİK - BEBEĞİN BOYU, KİLOSU, BÜYÜKLÜĞÜ

Hamileliğin 38. haftasında bebek:
38. gebelik haftasında bebeğin boyu yaklaşık 50 cm, ağırlığı 3000 gram kadardır.
Bu haftalarda bebek artık oldukça büyümüştür. Otuz sekizinci haftada bebeğin kafa çevresi ve karın çevresi eşittir, daha erken haftalarda kafa karından büyük olur.
Bu haftalarda bebekte kilo almak dışında pek bir değişiklik olmaz; anne, baba ve aile doğum hazırlıkları ve planlamaları ile uğraşır genellikle.  (bkz: doğum yaklaşıyor)
Bebeğin göz rengi hala tam oluşmamıştır, pigmentler arttıkça doğumdan sonra bile göz renginde değişiklik olur.

Hamileliğin 38. haftasında anne:
Hamileliğin otuzsekizinci haftasında anne haftalık muayene, ultrason ve NST takiplerine devam eder. Kiloların iyice arttığı, vücudun iyice ağırlaştığı, yürümenin bile zorlaştığı bu son haftalarda anne artık bir an önce doğum olsa diye gün sayar. Bu haftalarda muayenelere giderken yanınızda eşinizin veya bir yakınınızın olmasına özen göstermelisiniz çünkü her an sancı, su gelmesi, kanama başlaması gibi bir durum her yerde başınıza gelebilir. Aynı nedenle bu son haftalarda annenin araba kullanması önerilmez, kullanmak zorunda kalsa bile yanında mutlaka bir yakını bulunmalı çünkü araba kullanırken de su gelmesi gibi acil bir durum aniden oluşabilir. Bu haftalarda doktor raporu olsa bile uçakla seyahate firmalar izin vermemektedir. Otobüs ile yolculuk da sakıncalıdır, şehirler arası yollarda hastanelere uzak bir noktada acil bir şikayetiniz başlayabilir aniden. Bu nedenle bu son haftalar kendi şehrinizde ev ile hastane arasında sabit kalıp doğumu bekleme zamanıdır.


Gebelik haftanız hakkında daha fazla bilgi için tıklayın: AY AY HAMİLELİK GELİŞİMİ

Gebelik haftanızı ve doğum tarihinizi bilmiyorsanız tıklayın: OTOMATİK HESAPLAYICI
38 haftalık gebelik videosu:

38. haftada gebeliğin ve bebeğin görüntüleri:

38 haftalık gebelik görüntüsü
38 haftalık hamilelik
38 haftalık gebelik görüntüsü
38 haftalık hamilelik
38 haftalık gebelik görüntüsü
38 haftalık hamilelik
38 haftalık gebelik görüntüsü
38 haftalık hamilelik


GÖRÜNTÜLER İÇİN HAMİLELİK HAFTANIZI SEÇİNİZ:
[ 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 ]Bu sitedeki yazıların her hakkı saklıdır, izinsiz kullanılamaz: Yasal uyarıUYARI: Sitedeki bilgiler hastalıkların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır.
Yazıların her hakkı saklıdır, izinsiz kullanılamaz. devamı >>

"Gebelik ve kadın hastalıkları konusunda ayda 1 milyondan fazla ziyaretçi sayısı ile en çok tıklanan, en geniş içerikli site"