Trizomi 18 riski artmış

merhaba ben 24 haftalık hamileyim 20 haftalık hamileyken down sendromu sonuçlarımı aldım doktorum bunu bu hafta değerlendirdi ve trisomy 18 riskli buldu size sonuçlarımı bildirmek istiyorum yorumlarsanız çok sevinirim. diyabet hayır fetus sayısı sigara hayır ıvf hayır etnik köken blinmiyor. ağırlık 60örnek alınma tarihindeki gebelik yaşı 16+2tr.21 riski 1:3140 YAŞ RİSKİ:1.1139HESAPLANMIŞ TRİSOMY 21 SONUCUNA göre aynı değerleri gösteren 3140 kadından sadece 1inde trisomy 21 gebeliğe rastlanmıştır.düşük hcg seviyesi şüphelidir. nöral tüp defekt için afp(MoM:0.54)değeri risksiz bölgededir.hesaplanan trisomy riski 1:50 dir serum değerleri trisomy 18 için artan riski işaret etmektedir. bilgiler bunlar detaylı ultrasonda ise hiç bir problem görülmüyorherşey gayet normal.bilgilendirirseniz sevinirim


Bu sitedeki yazıların her hakkı saklıdır, izinsiz kullanılamaz: Yasal uyarıUYARI: Sitedeki bilgiler hastalıkların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır.
Yazıların her hakkı saklıdır, izinsiz kullanılamaz. devamı >>

"Gebelik ve kadın hastalıkları konusunda ayda 1 milyondan fazla ziyaretçi sayısı ile en çok tıklanan, en geniş içerikli site"