Hamileyim tansiyonum yüksek çıkıyor

Doktor bey, merhaba...
24 haftalık gebeyim.Dün akşam 2 farklı eczanede tansiyonumu ölçtürdüm, ilkinde 14-9, ikincide 11-8 çıktı.ilkini 40 dk. yürüdükten sonra iş çıkışı öKilolarımda ikisinde de farklı çıktı.Doktor tansiyonunu takip et dedi, ben kendimi iyi hissediyorum ama tansiyon ölçüleceği zaman sanırım heyecan yapıyorum ve 14-15 gibi yüksek tansiyon çıkıyor hastanede, hemen çıkıp eczanede sakin halimle ölçtürüyorum 12-8 çıkıyor, 1 hafta boyunca hep aynı saatte ölçtürdüm 12-8 veya 12-7 çıktı.
şu anda kendimi halsiz hissettim ve tansiyonumu ölçtürdüm 10-6 çıktı. Neden böyle oluyor, acaba ciddi bir sorun var mı doktor bey, ne yapmalıyım, çok tuzlu da yemiyorum, bol su içiyorum, akşamları ayaklarım şişiyor.Yardımcı olursanız sevinirim, tehlikeli bir şey mi var acaba?
Teşekkür ederim.


Bu sitedeki yazıların her hakkı saklıdır, izinsiz kullanılamaz: Yasal uyarıUYARI: Sitedeki bilgiler hastalıkların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır.
Yazıların her hakkı saklıdır, izinsiz kullanılamaz. devamı >>

"Gebelik ve kadın hastalıkları konusunda ayda 1 milyondan fazla ziyaretçi sayısı ile en çok tıklanan, en geniş içerikli site"