Soru: Polikistik over hastasıyım, lütfen yardım edin...

Bende adet düzensizliği vardı ve bir yıl önce doktora gittiğimde bana PKO tanısı koydu ve bir yıl boyunca doğum kontrol hapı kullanmamı söyledi.
11 aydır Diane-35 kullanıyorum ve bunun bende kilo aldırıcı etkisi oldu. Doktor bey ileride anne olmamla beraber adetlerimin daha düzene
gireceğini ifade etmişti.

Ben kendim internetten pek çok kez literatür taradım ve PKO'nun kesin bir tedavi yöntemini bulamadım. Ben bekar bir bayanım, daha 23 yaşındayım,
bu hapları daha fazla kullanmak istemiyorum. Ayrıca ileride bir gün anne olmak istiyorum. Bir başka ifade ile, ileride anne olana kadar bu hapları hep mi kullanmak zorundayım?

Ayrıca, B12 vitamin eksikliğinden yazın ilaç yüklemesi de yapıldı ve toplam 8 kilo aldım. Yavaş yavaş bunları vereceğime inanıyorum ama ilaçlar kilo vermemi zorlaştırıyor.


CEVAP:
http://www.jinekolojivegebelik.com/2007/09/polikistik-over-sendromu.html

Özetle, bu PKO için sizin fikirlerinizi öğrenebilir miyim?

Görüşleriniz benim için çok değerlidir.

Saygılarımla,


Bu sitedeki yazıların her hakkı saklıdır, izinsiz kullanılamaz: Yasal uyarıUYARI: Sitedeki bilgiler hastalıkların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır.
Yazıların her hakkı saklıdır, izinsiz kullanılamaz. devamı >>

"Gebelik ve kadın hastalıkları konusunda ayda 1 milyondan fazla ziyaretçi sayısı ile en çok tıklanan, en geniş içerikli site"