Soru: Siğil, kondilom var, doğum kontrol hapı kullanıyorum...

Merhaba.Rahim ağzımın iç kısmında aşırı kaşıntı ve yanma şikayetim var. Gözle göremesemde dokunduğumda hissettiğim iki çok küçük sert siile benzer kitle var.Zaman zaman hissetmiyorum fakat bazan alevleniyor.Yaşam kalitemi çok düşürüyor.Doktorum kondilom ön tanısıyla smer testi istedi testte şu bulgular var;Arada Pmn lökositler, lenfositler, histiositler, ile parabasal hücreler bulunmaktadar, Mantar spor ve hifalarına rastlanmamıştır. Endometrial hücre gözlenmemiş olup arada metaplazik yassı epitel hücreleri izlenmektedir, Malignite şüpheli hücre mevcut değildir. Koilositik hücre gözlenmedi .Denip patoloji uzmanı tarafından İnflamasyon teşhisi konmuş. Çok araştırdım Koilositik hücre yokken kondilom ve hpv vürüsü taşıyıcısı olabilirmiyim testte bu vürüse rastlandığı yazmıyor.Sizce ne olabilir?İdrar yollarımda enfeksiyon oluştu sık sık yanma hissiyle idrara çıkıyorum ve buda şikayetimi arttırıyor. Doğum kontrol hapı kullanıyorum ve antibiyotik etkisini azaltır diye tedaviye başlayamıyorum. Sizce antibiyotik kullanmamda bir mahsur varmıdır veya beraber kullanabileceğim bir antibiyotik. Hapımın adı Yasmin. Teşekkürler umarım yanıtlarsınız.


CEVAP:
http://www.jinekolojivegebelik.com/2007/09/genital-sigiller-kondilom.html


Bu sitedeki yazıların her hakkı saklıdır, izinsiz kullanılamaz: Yasal uyarıUYARI: Sitedeki bilgiler hastalıkların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır.
Yazıların her hakkı saklıdır, izinsiz kullanılamaz. devamı >>

"Gebelik ve kadın hastalıkları konusunda ayda 1 milyondan fazla ziyaretçi sayısı ile en çok tıklanan, en geniş içerikli site"