Soru: Endometriozis için ameliyat olmam gerekir mi?

2 sene once bana sikayetlerimden yola cikip daha sonra da laporoscopie ile Endometriozis tanisi kondu. 1 injection ile ilk once 3 ay menopoza isteyerek sokuldum ve daha sonra ameliyatla lezyonlar temizlendi. Fakat son 3 , 5 aydir yine agrilarim var.ilk once ultrasonla tekrar endometriozis tanisi kondu.1 ay once diabetoloji uzmanina gedecegimden dolayi dogum kontrol hapini biraktim.ve 10 gun once ani bir sanci ile acile gittim ve bir yumurtalik kistinin olusup patladigini soylediler,4 gun sonrada 2 ince bir kist aniden 7 cm oldugu icin ameliyata alindim ve ameliyattan sonra DR uterus yolunda ve etrafinda endometriozis oldugunu tekrarladi.cozum olarakta uterusun alinmasini soyluyor.Tabii her ne kadarda cocuk istemesemde boyle bir karar insani korkutuyor.bunun baska bir cozumu yokmu? ve ayni zamanda yeni sorunlarin cikmasindanda cekiniyorum .bir kere tedavi edildigi icin 2 inci birtedaviyede sicak bakmiyorlar.


CEVAP:
http://www.jinekolojivegebelik.com/2007/09/endometriozis.html


Bu sitedeki yazıların her hakkı saklıdır, izinsiz kullanılamaz: Yasal uyarıUYARI: Sitedeki bilgiler hastalıkların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır.
Yazıların her hakkı saklıdır, izinsiz kullanılamaz. devamı >>

"Gebelik ve kadın hastalıkları konusunda ayda 1 milyondan fazla ziyaretçi sayısı ile en çok tıklanan, en geniş içerikli site"