Soru: Gebe olma ihtimalim var mı?

merhaba
PKO teşhisi nedeniyle 1 yıldır Yasmin kullanıyorum.18 Aralık 2007 de hap bittikten 2 gün sonra regl oldum. Yani 20 Aralık 2007'de.25 Aralık 2007'de regl bitti ve 27 Aralık 2008 de Tekrar Yasmin'e başladım.1Ocakta çok şiddetli bir kanama başlayınca ben Yasmini bıraktım ve 4 Ocakta kanama bitti.Sonrasında ilaca devam etmedim Ya da tekrar başlamadım. 11-13-14-15-17 Ocak 2008 Tarihlerinde cinsel ilişkiye girdim. Bugün polikliniğe gittim kan testi yaptırmak için ancak şubatın 4-5 inden önce yapmanın gereksiz olduğunu söylediler.Reglin gecilmesini beklemem gerekiyormuş gebe kalıp kalmadığımı öğrenmek için. İnternette gebe olup olmadığıma emin olabileceğim bilgiler aradım ama ne yazık ki bulamadım.Eczaneden test aldım , sabah ilk idrarla yapmamısöylediler.Ama onunda sonuç verip vermeyeceğinden emin değilim. Gebe olup olmadığımı anlamanın bir yolu var mıdır? Bu konuda kesin sonuç alabileceğim en erken tarih nedir? komik bi soru olacak ama sizce gebe kalmış olma ihtimalim var mıdır? Teşekkür Ederim.. Sevgiler...


CEVAP:
http://www.jinekolojivegebelik.com/2007/09/gebelik-testleri.html


Bu sitedeki yazıların her hakkı saklıdır, izinsiz kullanılamaz: Yasal uyarıUYARI: Sitedeki bilgiler hastalıkların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır.
Yazıların her hakkı saklıdır, izinsiz kullanılamaz. devamı >>

"Gebelik ve kadın hastalıkları konusunda ayda 1 milyondan fazla ziyaretçi sayısı ile en çok tıklanan, en geniş içerikli site"