Soru: Gebelikte kasık ağrısı çekiyorum

merhaba, 34 haftalık gebeyim ve yaklaşık 18.haftadan beridir sol kasığımın iç kısmına doğru şiddetli bir kasılma ve çekilme hissi oluşuyor.dokunduğumda acımıyor şişlikte yok ancak yürürken,yatakta dönmek isterken,oturduğum yerde pozisyon değişmek isterken öldürüyor beni bu acı.konuştuğum hamilelerin hiç birinde böyle bir şikayete rastlamadım.özel bir durummu acaba??18.haftalarda doktoruma sorduğumda rahim büyümesinden dolayı kasıklarında baskı oluşuyor ve leğen kemiklerinin açılmaya başalamasıda bu ağrıyı yapar demişti.ancak o haftalarda zaman zaman olan ağrı ve acı 7.aydan beridir süreklilik halinde devam ediyor.yaşam kalitem diye birşey kalmadı.sakat gibi yürüyorum.daha bebek doğum pozisyonundada değil.neden böyle bir acı ve kasılma oluyor orda acaba??birde bu son haftalarda genital bölge için ağda yaptırmakta bir sakınca varmıdır acaba??çok zor durumdayım.acilen cevap bekliyorum. şimdiden çok teşekkürler.


CEVAP:
http://www.jinekolojivegebelik.com/2008/03/gebelikte-karin-arisi-ve-kasik-arisi.html


Bu sitedeki yazıların her hakkı saklıdır, izinsiz kullanılamaz: Yasal uyarıUYARI: Sitedeki bilgiler hastalıkların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır.
Yazıların her hakkı saklıdır, izinsiz kullanılamaz. devamı >>

"Gebelik ve kadın hastalıkları konusunda ayda 1 milyondan fazla ziyaretçi sayısı ile en çok tıklanan, en geniş içerikli site"