Soru: Kafa ve uyluk kemiği uyumsuz (BPD ve FL uyumsuz)

meraba...cevap verirseniz çok memnun olacağım...adresinizi tesadüfen ziyaret ettim ve ilgimi çekti...ben 8 aylık hamileyim...adet tarihim 26 haziran... doktora göre 10 mart ve 1 nisan arası doğum olacakmış...aylık düzenli olarak doktora gidiyorduk son 2 aydır artık 15 günde bir gidiyoruz... son ultrasona girdiğimde doktor kafa ve uyluk kemiği ölçümünün orantılı olmadığını farketti ve 10 gün sonra hasteneye gelmemizi başka bir doktara daha yönlendireceğini söyledi...ben bir de size sormak istiyorum...anladığım kadarıyla kemik ölçümü ve bebeğin gelişim haftasının orantılı olması gerekiyor... örneğin kafa ölçümü 33. haftayı gösterirken bacak boyu 31. haftayı gösteriyorsa bunun nedeni ne olabilir...2 haftalık bir fark ne kadar ciddi bir durum sık karşılaşılan bir durum mu..ne olur her ihtimali yazın çünkü doktorlar herşeyi söylemekten kaçınıyor ama bu daha çok endişe ettiriyor...cevabınızı bekliyorum teşekkürler....


CEVAP:
http://www.jinekolojivegebelik.com/2007/12/gebelikte-yapilan-ultrason-lmleri.html


Bu sitedeki yazıların her hakkı saklıdır, izinsiz kullanılamaz: Yasal uyarıUYARI: Sitedeki bilgiler hastalıkların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır.
Yazıların her hakkı saklıdır, izinsiz kullanılamaz. devamı >>

"Gebelik ve kadın hastalıkları konusunda ayda 1 milyondan fazla ziyaretçi sayısı ile en çok tıklanan, en geniş içerikli site"