Soru: Mol üzüm gebelik geçirdim ne yapmalıyım?

MOL GEBELİK GECİRDİM 23 YASINDAYIM. SUAN KONTROLLERİMİ YAPTIRIYORUM.AMA AKLIMA TAKILAN BİRCOK SORU İŞARETİ VAR.KÜRETAJLA GEBELİĞİME SON VERİLDİ.PATOLOJİ SONUCUM MOL HİDATİFORM CIKTI.DOKTORUM 1 YIL HAMİLE KALMAMAM GEREKTİĞİNİ HAFTALIK BHCG KONTROLLERİ YAPTIRMAM GEREKTİĞİNİ SÖYLEDİ.DOGUM KONTROL HAPI OLARAK .... BASLADIK.İLK DEGERİM 26.55 İKİNCİ 7.11 ÜÇÜNCÜ 2.03 DÖRDÜNCÜ 2.53 ILK ..... HAPIMI BİTİRDİM.DOKTORUM DEGERLERİMİN ANAORMAL OLMASI SONUCU VAJINAL VEYA AKCIGER METASTASI YASAYABILECEGIMI SOYLEDI.MERAK ETTIGIM BU SUREC SADECE 1 YILLA MI SINIRLI?1 YIL SONUNDA HAMILE KALMAMDA HERHANGI BIR SAKINCA VARMI ? MOL GEBELİĞİN OLUSMASI GEBELİK ÖNCESİ TEDAVİ İLE ÖNLENEBİLİRMİ? YAPTIRMAM GEREKEN FARKLI TAHLIL VE TETKIKLER VAR MI? ŞİMDİDEN YARDIMLARINIZ VE BİLGİLERİNİZ İÇİN COK TESEKKÜR EDERİM.


CEVAP:
http://www.jinekolojivegebelik.com/2007/09/mol-gebelik-zm-gebelii.html


Bu sitedeki yazıların her hakkı saklıdır, izinsiz kullanılamaz: Yasal uyarıUYARI: Sitedeki bilgiler hastalıkların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır.
Yazıların her hakkı saklıdır, izinsiz kullanılamaz. devamı >>

"Gebelik ve kadın hastalıkları konusunda ayda 1 milyondan fazla ziyaretçi sayısı ile en çok tıklanan, en geniş içerikli site"