VAJİNA DIŞ DUDAK ESTETİK AMELİYATI

BÜYÜK DUDAKLARIN (DIŞ DUDAKLARIN) ESTETİĞİ
Dış dudaklar kadında dış genital organın her iki yanını çevreleyen yağlı dokudur. Kişiye göre zayıf veya daha kalın olabilir. Nadiren sağ-sol büyüklüğü farklı olabilir. Bazılarında fazla dolgubn olur ve muna tüylerin bulunduğu bölgedeki (mons pubis bölgesi) dolgunluk da eşlik ederek kişiyi rahatsız edebilir. Kişi özellikle tayt, mayo gibi dar kıyafetler giymeye çekinir.

Dış bölgede olduğu için bu ameliyarların kızlık zarı ile bir ilgisi yoktur, kızlık zarı zedelenmez. Evli veya bekar, doğum yapmış veya yapmamış herkeste uygulanabilir. Ameliyat ilerleyen yıllarda doğum yapmanıza engel değildir. Ameliyattan sonra doğum yapıldığında dış dudakların şekli tekrar bozulmaz.

Dış dudakların küçültme ameliyatı fazla yağlı bölge ameliyatla çıkarılarak veya liposuction yöntemi ile yapılabilir. Özellikle ileri yaşlarda dış dudaklar zayıf görünebilir. Bu durumda da kalça, bacak, karın gibi yağlı yerlerden alınan yağlar dış dudakların içerisine verilerek büyüme sağlanabilir.Bu sitedeki yazıların her hakkı saklıdır, izinsiz kullanılamaz: Yasal uyarıUYARI: Sitedeki bilgiler hastalıkların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır.
Yazıların her hakkı saklıdır, izinsiz kullanılamaz. devamı >>

"Gebelik ve kadın hastalıkları konusunda ayda 1 milyondan fazla ziyaretçi sayısı ile en çok tıklanan, en geniş içerikli site"