HAMİLELİK HAFTASI NEYE GÖRE HESAPLANIYOR?


Ben 6 aylık hamileyim en son adet tarihim 26 kasım 2011 bu adet dönemim 3 gün sürdü ve yoğun değildi, 3 kasım 2011 de normal adetimi oldum 16 sında yumurtlama dönemimde eşimle birlikte oldum, 26 kasım tarihinden sonra doktorların hesapladığı son adet dönemine göre yumurtlama döneminde birlikte olmadım, benim öğrenmek istediğim 26 kasım son adet dönemini hesaplayan dr lar öncesi hamile kaldığımımı hesaplıyorlar 26 sından sonrasınımı anlayamadım bilgi verirseniz çok memnun olurum teşekkürler....
---

Hamilelik haftaları son adet tarihine göre hesaplanır. Hamileliğin oluştuğu esas tarih yani döllenmenin oluştuğu tarih son adet tarihinden yaklaşık 2 hafta sonrasıdır. Ancak hamilelik haftası döllenme (ilişkinin olduğu günler) tarihine göre değil bundan önce görülen adet tarihine göre hesaplanır.
Yani sizin gebelik haftanız 26 kasıma göre hesaplanırsa sizin esas gebeliğinizin oluşmaya başladığı tarih bundan 2 hafta sonrası, aralığın 10'u civarında olur.

Şu linkten gebekik haftanızı hesaplayabilirsiniz:
http://www.jinekolojivegebelik.com/2000/12/gebelik-haftasi-hesaplama-dogum-tarihi.html


Bu sitedeki yazıların her hakkı saklıdır, izinsiz kullanılamaz: Yasal uyarıUYARI: Sitedeki bilgiler hastalıkların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır.
Yazıların her hakkı saklıdır, izinsiz kullanılamaz. devamı >>

"Gebelik ve kadın hastalıkları konusunda ayda 1 milyondan fazla ziyaretçi sayısı ile en çok tıklanan, en geniş içerikli site"