İKİZLERE HAMİLEYİM

9 haftalık ikizlere hamileyim, tek yumurta ikizi oldugunu ama bunların ayrılabileceğini söyledi doktorumuz, boyle bir durum mümkün mü?
---

Bir ikiz gebeliğin tek yumurta ikizi mi yoksa çift yumurta ikizi mi olduğu daha gebeliğin oluşma aşamasında bellidir çünkü çift yumurta ikizlerinde iki yumurta döllenir, tek yumurta ikizlerinde tek yumurta döllenir. Tek yumurta ikizi olarak başlayan bir gebelik sonradan ayrılarak çift yumurta ikizine dönüşemez. Tek ve çift yumurta ikizleri hakkında çok ayrıntılı bilgiler burada verilmiştir. Bu nedenle doktorunuzun söylemek istediği başka birşeydir mutlaka. Bazen ultrasonda tek veya çift yumurta ikizi olduğu net anlaşılamayabilir. Daha ileri haftalarda durum daha net görülebilir, doktorunuz bunu kastetmiştir muhtemelen. Bebeklerin eşlerine (plasenta), amniyon kesesi zarlarına ve cinsiyetlerine bakarak durum anlaşılabilir.


Bu Yazıyı Beğendiyseniz Lütfen Şu Butonlara Tıklayın:
YASAL UYARI: Bu site sağlık hizmeti vermemektedir. Sitedeki bilgiler hastalıkların tanı ve tedavisinde asla kullanılmamalıdır. Yazıların hiçbiri yazarın izni olmaksızın kullanılamaz. Devamını mutlaka okuyunuz >>

iletişim: webtasarim@jinekolojivegebelik.com , (2007 - 2017)
Şu an sitede ziyaretçi var. Haritada izle >>
"Gebelik ve kadın hastalıkları konusunda 11 yıldır en çok tıklanan, en geniş içerikli site"