İKİZLERE HAMİLEYİM

9 haftalık ikizlere hamileyim, tek yumurta ikizi oldugunu ama bunların ayrılabileceğini söyledi doktorumuz, boyle bir durum mümkün mü?
---

Bir ikiz gebeliğin tek yumurta ikizi mi yoksa çift yumurta ikizi mi olduğu daha gebeliğin oluşma aşamasında bellidir çünkü çift yumurta ikizlerinde iki yumurta döllenir, tek yumurta ikizlerinde tek yumurta döllenir. Tek yumurta ikizi olarak başlayan bir gebelik sonradan ayrılarak çift yumurta ikizine dönüşemez. Tek ve çift yumurta ikizleri hakkında çok ayrıntılı bilgiler burada verilmiştir. Bu nedenle doktorunuzun söylemek istediği başka birşeydir mutlaka. Bazen ultrasonda tek veya çift yumurta ikizi olduğu net anlaşılamayabilir. Daha ileri haftalarda durum daha net görülebilir, doktorunuz bunu kastetmiştir muhtemelen. Bebeklerin eşlerine (plasenta), amniyon kesesi zarlarına ve cinsiyetlerine bakarak durum anlaşılabilir.


Bu sitedeki yazıların her hakkı saklıdır, izinsiz kullanılamaz: Yasal uyarıUYARI: Sitedeki bilgiler hastalıkların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır.
Yazıların her hakkı saklıdır, izinsiz kullanılamaz. devamı >>

"Gebelik ve kadın hastalıkları konusunda ayda 1 milyondan fazla ziyaretçi sayısı ile en çok tıklanan, en geniş içerikli site"