POLİKİSTİK OVER VAR, YUMURTLAMA HAPI KULLANSAM OLUR MU?

Ben 22 yaşındayım. bende polikistik over var kan degerlerim normalmiş ama sağ yumurtalığımda 8mm kist varmış doktor 3 ay doğum kontrol hapı ve sonrasında kontrol önerdi. ben 1.5 yıllık evliyim acaba başka bir yöntem varmı hamile kalmam için. mesela yumurtlama hapı kullansam olurmu  çünkü bu ay hapı kullanalı 3ay oluyor. şimdiden tesekkürler.
---

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki yumurtalıklarda kist varken yumurtlama hapı veremiyoruz çünkü kistin çok daha fazla büyümesine neden olabilir. Kist tamamen kaybolduktan sonra yumurtlama hapı verebiliyoruz. Sizde görülen kist mi yoksa yumurta folikülü mü görmediğim için değerlendirmem mümkün değil.
Polikistik over sendromu hakkında çok detaylı bilgilere şu linkten ulaşabilirsiniz:
http://www.jinekolojivegebelik.com/2007/09/polikistik-over-sendromu.html
Ayrıca yumurtlama hapı denilen ilaçları asla doktor kontrolü altında olmadan kullanmamanız gerektiğini hatırlatmak isterim.


Bu sitedeki yazıların her hakkı saklıdır, izinsiz kullanılamaz: Yasal uyarıUYARI: Sitedeki bilgiler hastalıkların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır.
Yazıların her hakkı saklıdır, izinsiz kullanılamaz. devamı >>

"Gebelik ve kadın hastalıkları konusunda ayda 1 milyondan fazla ziyaretçi sayısı ile en çok tıklanan, en geniş içerikli site"