SİVİLCE TEDAVİSİ KİST OLUŞUMUNA NEDEN OLUR MU?

24 yaşındayım iki yıl kadar önce sivilce tedavisi gördüm, roaccutane kullandım daha sonra (tabii bu benim görüşüm) kist oluştu yumurtalığımda. Doktora gittim kötü huylu olmadığını, 4 cm kadar bir büyüklükte olduğunu sadece 6 ayda bir kontrol edilmesini söyledi. Sivilce tedavisi bu kist oluşumunu etkilemiş midir? Kistin sebebiyet vereceği çocuk olması ile ilgili bir problemim olur mu?
---

Sivilce tedavisinde kullandığınız ilaç yumurtalıklarda kist oluşumuna neden olmaz.
Bu tür kistler olağan üstü bir komplikasyon çıkmadıkça normal şartlarda çocuk olması konusunda problem yaratmaz.


Bu Yazıyı Beğendiyseniz Lütfen Şu Butonlara Tıklayın:
YASAL UYARI: Bu site sağlık hizmeti vermemektedir. Sitedeki bilgiler hastalıkların tanı ve tedavisinde asla kullanılmamalıdır. Yazıların hiçbiri yazarın izni olmaksızın kullanılamaz. Devamını mutlaka okuyunuz >>

iletişim: webtasarim@jinekolojivegebelik.com , (2007 - 2016)
Şu an sitede ziyaretçi var. Haritada izle >>
"Gebelik ve kadın hastalıkları konusunda 10 yıldır en çok tıklanan, en geniş içerikli site"