ULTRASONDA BEBEK BE ZAMAN GÖRÜNÜYOR?

6 hafta 5 günlük hamileyim, wc ye gittiğimde kanamam oluyor doktorum bana şu anda hamile olabilirsinde olmaya bilirsin gibi bir seyler söyledi ultrasonla tam olarak bebek ne zaman görünüyor dr baktığında kese var ama içi net görünmüyor demişti.
---

Ultrasonda gebelik kesesi 5 hafta civarında görünür fakat bebeğin ve kalp atışlarının görünmesi 6-7 haftayı bulur. Doktorunuzun dediği gibi kese görünüyor ama içinde bebek net görünmüyorsa genellikle 1 hafta sonra tekrar ultrason kontrolü yapılmaktadır. Haftalar geçmesine rağmen hala bebek oluşmamışsa boş gebelik dediğimiz durum meydana gelir. Doktorunuz kontrolde bu durumları değerlendirecektir. Kanamanızın olması düşük tehlikesi olduğunu gösteriyor. Doktorunuzun önerileri doğrultusunda gebelik takibine devam etmelisiniz.


Bu sitedeki yazıların her hakkı saklıdır, izinsiz kullanılamaz: Yasal uyarıUYARI: Sitedeki bilgiler hastalıkların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır.
Yazıların her hakkı saklıdır, izinsiz kullanılamaz. devamı >>

"Gebelik ve kadın hastalıkları konusunda ayda 1 milyondan fazla ziyaretçi sayısı ile en çok tıklanan, en geniş içerikli site"