ULTRASONDA GEBELİK KESESİ GÖRÜNMEDİ

11-02-2012 tarihinde adet başladı mart ayında hastalanmadım, doktora gittim kan testi yaptık hamilesin dedi ilk kan testim 13,92 1 hafta sonra 2 kan testi yaptık 60,06 çıktı 1 hafta sonra 1,299,40 çıktı ama kese görünmedi bir hafta sonra gel dedi cok kücük ondandır dedi bu hafta gidince görünürmü?
---

 Doktorunuzun dediği kesenin küçük olmasından dolayı ultrasonda görünmeyebilir. Ultrasonda gebelik kesesinin görünmesi için kanda B-HCG değerinin genellikle 2000'i geçmesi gerekir, sizinki en son 1299 çıkmış. Bu durumda biraz daha beklemek gerekir. Ancak yine de ultrasonda görünene kadar şu ana kadar yapılan tahlillere bakarak tamamen normal bir gebeliğe sahip olduğunuz kesin olarak söylenemez. Bu sadece sizin için değil bütün gebelikler için geçerlidir.

Gebelik testleri: http://www.jinekolojivegebelik.com/2007/09/gebelik-testleri.html


Bu sitedeki yazıların her hakkı saklıdır, izinsiz kullanılamaz: Yasal uyarıUYARI: Sitedeki bilgiler hastalıkların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır.
Yazıların her hakkı saklıdır, izinsiz kullanılamaz. devamı >>

"Gebelik ve kadın hastalıkları konusunda ayda 1 milyondan fazla ziyaretçi sayısı ile en çok tıklanan, en geniş içerikli site"