1 AYLIK DÜŞÜK YAPTIM, TEKRAR HAMİLE KALAMIYORUM

11 aylık evliyim. 1 aylık düşük yaptım. Düşük yapalı 6 ay oluyor.  Hiç korunmadım kartal araştırma hastanesine gittim bi sorunmu var diye alttan muayene oldum, hiç bir sorun olmadığını söyledi doktor bey korunmuyoruz, hamile kalamadım neden olabilir?
---

Hamile kalabiliyorsunuz ancak düşükle sonuçlanmış. Tekrar hamile kalamıyorum diyebilmeniz için düşüğün üzerinden 12 ay geçmesi gerekir. 12 ay boyunda düzenli cinsel ilişkiye rağmen hamile kalamazsanız o zaman kısırlık (infertilite) yönünde bazı araştırmalar yapılır. Ancak 6 ay önce önce hamile kaldığınıza göre tekrar önümüzdeki 6 ay içerisinde hamile kalabilme şansınız yüksek. Normal sağlıklı bir çiftin hamilelik elde edebilmesi 12 aya kadar sürebilir, bu süre normal kabulş edilir. Eğer düşüğün üzerinden 1 yıl geçmesine rağmen tekrar hamile kalamazsanız o zaman tekrar doktora başvurmalısınız.
Aşağıdaki linklerdeki konuları okumanız hamile kalmanıza faydalı olabilir:
http://www.jinekolojivegebelik.com/2000/01/gebelik-istiyorum-hamile-kalmak.html
http://www.jinekolojivegebelik.com/2011/02/hamile-gebe-kalmayi-kolaylastirmak.html
http://www.jinekolojivegebelik.com/2011/02/hamile-gebe-kalmayi-engelleyen.html


Bu sitedeki yazıların her hakkı saklıdır, izinsiz kullanılamaz: Yasal uyarıUYARI: Sitedeki bilgiler hastalıkların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır.
Yazıların her hakkı saklıdır, izinsiz kullanılamaz. devamı >>

"Gebelik ve kadın hastalıkları konusunda ayda 1 milyondan fazla ziyaretçi sayısı ile en çok tıklanan, en geniş içerikli site"