BEBEĞİM OLMASINI ÇOK İSTİYORUM

3 YILDIR EVLİYİZ, 12 AYDIR KORUNMUYORUZ VE BEBEĞİMİZ OLSUN İSTİYORUZ. DOKTOR MUAYENESİNDE EŞİM VE BENİM DEĞERLERİMİZ ÇOK NORMAL ÇIKTI.
DOKTORLAR 1 YIL BEKLEYİN OLMASSA AŞILAMA YAPARIZ DEDİLER. ARTIK PSKOLOJİK OLARAK ETKİLENMEYE VE KASILMAYA BAŞLADIM. EN SON 19 NİSANDA ADETİM BAŞLADI,
22 NİSANDA ADETİM SONA ERDİ.ANCAK 5 GÜN GECİKMELİ GÖRMÜŞTÜM. NORMALDE ÇOK DÜZENLİ BİR ŞEKİLDE 28 GÜNDE BİR ADET OLURUM. YUMURTLAMA GÜNÜM TAM OLARAK AYIN KAÇINA GELİYOR VE BİRLEŞME SONRASINDA SIRT ÜSTÜ YATMAMA RAĞMEN SPERM AKINTISI ÇOK OLUYOR NE YAPMAM GEREKİYOR. LÜTFEN BİLGİLENDİRİN BENİ. ARTIK BEBEĞİMİN OLMASINI ÇOK İSTİYORUM.
---

12 aydır korunmamanıza ve düzenli ilişkide bulunmanıza rağmen hamile kalamamışsanız bundan sonra mutlaka doktor tedavisi eşliğinde gebe kalmaya çalışmalısınız. Bunun için aşılama veya yumurtlama tedavileri uygulanabilir. Sorularınıza gelince:
- Spermlerin dışarıya akmasının bir önemi yok. İçeride kalan az miktarda sperm bile yeterli. Ama yine de akma olayını minimize etmek istiyorsanız ilişkiden sonra sırt üstü yatarak kalçanızın altına bir yastık koymanız yardımcı olur.
- Kısırlık (infertilite) problemi yaşayan hastaların yaklaşık %15'inde kadın ve erkekte herşey normal saptanır, hiçbir neden bulunamaz. Buna açıklanamayan infertilite denir. Bu konuda ayrıntılı bilgiye buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.
- Yaşınız 35'e yakın veya daha fazla ise tedavi için daha acele etmelisiniz. Ama 20'li yaşlarda iseniz o kadar telaş etmeyin.
- Yumurtlama günüm ne zamana denk geliyor? Yumurtlama gününüzü bir dahaki adetinizden 14 gün önce olacak gibi tahmin edin. Bir dahaki adetinizi ne zaman göreceğinizi normal adet düzeninize göre sizin tahmin etmeni gerekir. Bu konuda buraya tıklayarak ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.Bu sitedeki yazıların her hakkı saklıdır, izinsiz kullanılamaz: Yasal uyarıUYARI: Sitedeki bilgiler hastalıkların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır.
Yazıların her hakkı saklıdır, izinsiz kullanılamaz. devamı >>

"Gebelik ve kadın hastalıkları konusunda ayda 1 milyondan fazla ziyaretçi sayısı ile en çok tıklanan, en geniş içerikli site"