BEBEĞİN AŞAĞIDA OLMASI ERKEN DOĞUMA NEDEN OLUR MU?

19 hafta 6 günlük hamileyim ve bugün doktorum bebeğin baş aşağı yani doğum pozisyonunda durduğunu ve kasıkta yani aşağıda olduğunu söyledi ve erken doğum olabileceğini söyledi bu konuda beni bilgilendirirseniz sevinirim. Kasık ağrılarım ve bel ağrılarım da var. Erken doğum derken ne kadar erken yani olursa kaçıncı aylar arasında olabilir?
---

Sorunuza sizi muayene etmeyen bir doktorun net cevap vermesi imkansız. Bebeğin pozisyonu tam olarak nasıl, rahim ağzı ne görünümde, rahim ağzında kısalma var mı, karnınızda ciddi sertleşmeler ve kasılmalar var mı gibi birçok faktörün değerlendirilmesi gerekir. Bunları değerlendirmeden birşey söylemek imkansız.
Erken doğum dediğimiz durum 20-37 haftalar arasında gerçekleşen doğumlardır.
Erken doğum hakkında: http://www.jinekolojivegebelik.com/2007/09/erken-doum.htmlBu sitedeki yazıların her hakkı saklıdır, izinsiz kullanılamaz: Yasal uyarıUYARI: Sitedeki bilgiler hastalıkların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır.
Yazıların her hakkı saklıdır, izinsiz kullanılamaz. devamı >>

"Gebelik ve kadın hastalıkları konusunda ayda 1 milyondan fazla ziyaretçi sayısı ile en çok tıklanan, en geniş içerikli site"