BEBEĞİN BÖBREĞİNDE MİLİMETRİK KİSTLER VAR

31 yaşında, ikinci bebeğime 17 haftalık hamileyim. Dün bebeğime ultrasonla bakan doktorum sağ böbreğinde bir ve sol böbreğinde bir olmak üzere iki tane milimlik kist olduğunu söyledi. Amniyon sıvısının normal olduğunu, böbreklerin çalıştığını söyledi. İlk çocuğumda böyle bir şey yok, ailelelerimizde böbrek hastalığı olan yok. Çok korkuyorum, ne yapmalıyım?
---

Maalesef bu tür konularda sadece ultrasonu yapan ve kistleri gören doktorunuz size yardımcı olabilir. Bahsettiğiniz milimetrik kistler genellikle bir problem yaşatmaz ancak görmeden bu tür konularda net bilgi verebilmek mümkün değil. Böbrekte kistin yerleşimi, büyüklüğü, şekli, sayısı gibi çeşitli konuları görerek değerlendirdikten sonra ancak yorum yapılabilir.


Bu Yazıyı Beğendiyseniz Lütfen Şu Butonlara Tıklayın:
YASAL UYARI: Bu site sağlık hizmeti vermemektedir. Sitedeki bilgiler hastalıkların tanı ve tedavisinde asla kullanılmamalıdır. Yazıların hiçbiri yazarın izni olmaksızın kullanılamaz. Devamını mutlaka okuyunuz >>

iletişim: webtasarim@jinekolojivegebelik.com , (2007 - 2018)
Şu an sitede ziyaretçi var. Haritada izle >>
"Gebelik ve kadın hastalıkları konusunda ayda 1 milyondan fazla ziyaretçi sayısı ile en çok tıklanan, en geniş içerikli site"