BEBEK 29-30 HAFTALIK DOĞARSA TEHLİKE SÖZ KONUSU OLUR MU?

29 haftalık gebeyim 26 haftalıkken erken doğum riskim ortaya çıktı şimdi 29 haftaya ulaştım fakat şiddetli kasık ağrılarım oluyor ve bebek çok asağıda 29-30 hafta arasında bebek doğarsa herhangi bir tehlike söz konusu olurmu?
---

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlara erken doğum denir ve özellikle 34 haftadan önce gerçekleşen erken doğumlarda akciğer mattüritesi tam olarak gerçekleşmediği için riskler daha yüksektir. Doğumdan sonra akciğerlerin tam olarak olgunlaşmamasına bağlı en sık rastlanan prblem solunum sıkıntısı, yoğunbakım gereksinimi gibi problemlerdir. Bunların dışında yaşanabilecek problemler ve erken doğum hakkında ayrıntılı bilgi almak için buraya tıklayarak ilgili yazıma ulaşabilirsiniz.


Bu Yazıyı Beğendiyseniz Lütfen Şu Butonlara Tıklayın:
YASAL UYARI: Bu site sağlık hizmeti vermemektedir. Sitedeki bilgiler hastalıkların tanı ve tedavisinde asla kullanılmamalıdır. Yazıların hiçbiri yazarın izni olmaksızın kullanılamaz. Devamını mutlaka okuyunuz >>

iletişim: webtasarim@jinekolojivegebelik.com , (2007 - 2018)
Şu an sitede ziyaretçi var. Haritada izle >>
"Gebelik ve kadın hastalıkları konusunda ayda 1 milyondan fazla ziyaretçi sayısı ile en çok tıklanan, en geniş içerikli site"