BELİMDE KAYMA GEVŞEKLİK OLDUĞU İÇİN SPERMLER YUMURTALIĞA ULAŞAMIYOR?

Doktorum kontrollerimde hormon vb.tetkiklerimin normal olduğunu ancak belimde kayma-gevşeklik olduğu için spermlerin yumurtalığa ulaşmadığını söylüyor. Böyle birşey mümkün mü? Ayrıca yumurtlama günümü bir türlü denk getiremiyorum adetim çok düzenliyken düzensiz olmaya başladı. Nisan ayında 5 gün gecikti bu ay ise 3-4 gün erken oldum. Nerde eksiklik var anlamıyorum?
---

Belinizdeki ve sperm yumurta buluşması konusundaki durumu tam anlayamadım, doktorunuz bir durumu kastetmiştir ancak verdiğiniz bilgilere göre anlayamadım ne olduğunu.
Adetlerde 3-5 gün ileri veya geri oynama hamile kalma konusunda pek problem yaratacak bir durum değildir. Ne zamandır hamile kalamama problemi yaşıyorsunuz bilmiyorum ancak sebebi araştırmak için hormon tahlilleri dışında hsg (rahim filmi), sperm tahlili ve gerekirse daha ileri değerlendirmelerin yapılması gerekir.
Kısırlığın sebepleri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgilere aşağıdaki linklerde ulaşabilirsiniz.
Linkler:
http://www.jinekolojivegebelik.com/2011/02/kisirlik-infertilite-durumunda-yapilan.html
http://www.jinekolojivegebelik.com/2011/02/kisirlik-infertilite-tedavisi.html

Yumurtlama tarihi hesaplama: http://www.jinekolojivegebelik.com/2011/02/yumurtlama-donemi-tarihi-hesaplama.html


Bu sitedeki yazıların her hakkı saklıdır, izinsiz kullanılamaz: Yasal uyarıUYARI: Sitedeki bilgiler hastalıkların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır.
Yazıların her hakkı saklıdır, izinsiz kullanılamaz. devamı >>

"Gebelik ve kadın hastalıkları konusunda ayda 1 milyondan fazla ziyaretçi sayısı ile en çok tıklanan, en geniş içerikli site"