BETA HCG DEĞERLERİ BEBEĞİ ETKİLER Mİ?

Hamileliğimin 4. haftasında yapılan takipte  beta hcg değerleri 2582 çıktı 48 saat sonra 3665 çıktı tekrar 48 saat bekledik 4615 çıktı ama gebelik kesesi normal olduğu için 2 hafta bekleyip kalp atışını duyduk ve gelişimin normal olduğunu söylediler. Beta hcg değerleri ileride bebeğin gelişimini ve sağlığını olumsuz etkiler mi? Bazı doktorlar gebeliğin sonlandırmamı söyledi bazıları herşey normal dedi 2li ve 3lü taramaya kadar beklemem gerektiğini söyledi.
---

Hayır bu gaftalarda görülen B-HCG değerleri bebeğin gelişimi ev sakatlık (anomali) gibi konularda fikir vermez. Sadece bebeğin canlı veya ölü olması, kesenin oluşması gibi konularda fikir verir. Bebeğinizin canlı olduğu kesinleştiğine göre her normal gebelik gibi takiplere devam etmeniz gerekir. Bebeğinizde ileride hiçbir problem olmayacağını kimse garanti edeemz ancak bir problem olursa bunun sebebinin b-hcg değerleri olmadığı kesin.

Ayrıca sizin b-hcg değerlerinizdeki artışta bir anormallik görünmüyor. Her zaman iki günde bir ikiye katlanması gerekemez.


Bu Yazıyı Beğendiyseniz Lütfen Şu Butonlara Tıklayın:
YASAL UYARI: Bu site sağlık hizmeti vermemektedir. Sitedeki bilgiler hastalıkların tanı ve tedavisinde asla kullanılmamalıdır. Yazıların hiçbiri yazarın izni olmaksızın kullanılamaz. Devamını mutlaka okuyunuz >>

iletişim: webtasarim@jinekolojivegebelik.com , (2007 - 2017)
Şu an sitede ziyaretçi var. Haritada izle >>
"Gebelik ve kadın hastalıkları konusunda 11 yıldır en çok tıklanan, en geniş içerikli site"