GEBE (HAMİLE) KALAMIYORUM, NELER YAPABİLİRİM?

Adet tarihlerim 4 nisan 9 mart 12 şubat
Bu ay ki denemelerimi adet bittikten kaç gün sonra, ve gün aşırımı yapmalıyım, bana net şu... tarihler yumurtlama gününüz diye cevaplarsanız çok sevinirim, jinekolojik muayenem normal geçti, ancak ben çok tedirginim, bekleme sürem uzamasın diye neler yapabilirim çok teşekkür ederim...
---

Hamile kalmayı kolaylaştırmak konusunda alınabilecek önlemleri buraya tıklayarak ilgili yazımdan okuyabilirsiniz.
Yumurtlama tarihinize gelince, görünüşe göre siz her seferinde 4-5 gün önce adet oluyorsunuz. Yani bir dahaki adetiniz 1 mayıs civarında, sonraki de 25 mayıs civarında olacak gibi görünüyor yukarıdaki tarifinize göre. Çünkü yaklaşık 25-26 gün arayla adet olmuşsunuz. Buna göre 25 mayıstan ortalama 14 gün önce yani 11-12 mayıs civarında yumurtlama olacaktır. Yumurtlama tarihinizi 11-12 mayıs gibi düşünürsen sizin 8 mayıstan başlayarak 2 günde bir 15 mayısa kadar ilişkide bulunmanız gerekir.
Mayıstan sonraki adet tarihlerinizi, yumurtlama tarihlerinizi ve ilişki tarihlerinizi de benim tarif ettiğime benzer şekilde tarif edebilirsiniz. Bu konu hakkında ayrıntılı bilgiye buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz ve her ay o sayfadaki hesaplayıcıyı kullanabilirsiniz.
3 ay hamile kalabilmek için kısa bir süre, hamile kalmak için sabırlı olmalısınız ve genellikle 6-8 ay kadar beklemek gerekebilir, bazen daha fazla.Bu sitedeki yazıların her hakkı saklıdır, izinsiz kullanılamaz: Yasal uyarıUYARI: Sitedeki bilgiler hastalıkların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır.
Yazıların her hakkı saklıdır, izinsiz kullanılamaz. devamı >>

"Gebelik ve kadın hastalıkları konusunda ayda 1 milyondan fazla ziyaretçi sayısı ile en çok tıklanan, en geniş içerikli site"