GEBELİK TESTİ SONUCU NEGATİF, NE YAPMALIYIM?

Benim adet günüm 11 gün geçti, bu ay fazla ümitli değildim çünkü ilişki zamanım adet günümden 2 gün önce gerçekleşti (yani yumurtlama dönemim değil). Bugün test yaptım ama sonuç negatif. Sizce ne yapmalıyım tekrar test yapayımmı yoksa regl olurmuyum geçen ay 9 gün geçtikten sonra regl oldum bu ay 11 .günüm ama hala bekliyorum ne yapmalıyım?
---

Sonuçta ortada ciddi sürede bir adet gecikmesi var bu durumda sadece idrarda gebelik testine güvenerek hamilelik yok demek risk olur, bu nedenle kanda gebelik testi için hastaneye başvurmanız gerekir.
Hem adetten iki gün önce ilişkiye girdiğiniz için hem de idrar testi negatif çıktığı için hamilelik olma olasılığı düşük ancak yine de tedbir amaçlı kanda gebelik testi (B-HCG) yaptırmanız gerekir. Test sonucuna göre doktorunuz size gerekli bilgileri verecektir zaten.


Bu sitedeki yazıların her hakkı saklıdır, izinsiz kullanılamaz: Yasal uyarıUYARI: Sitedeki bilgiler hastalıkların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır.
Yazıların her hakkı saklıdır, izinsiz kullanılamaz. devamı >>

"Gebelik ve kadın hastalıkları konusunda ayda 1 milyondan fazla ziyaretçi sayısı ile en çok tıklanan, en geniş içerikli site"