GEBELİK ULTRASONDA NORMALDEN KÜÇÜK GÖRÜNÜYOR

1 tane oğlum var 4 yaşında. 2011 aralık ayında kürtaj oldum bebeğimin kalp atışları olmadığı için. Adet dönemlerim çok düzensiz oluyor ve mayıs ayında hamile kaldım ama hamilelikte kaç haftalık olduğumu hesapladım ama doktorum daha çok küçük olduğunu söyledi. Vajınalden baktı ve adet dönemlerimin düzensiz oldugundan yanlış hesaplamışındır dedi. Bu kürtajdan sonra hala bi korkum var bana yardımcı olabilir misiniz. (en sonki adetim 09.04.2012 ondan öncekide 05.03.2012)
---

Bahsettiğiniz durum geç yumurtlama (geç döllenme) denilen duruma benziyor. Bu durumda yumurtlama normalden geç olduğu için bebek yani gebelik kesesi adetinize göre olması gerekenden daha küçük görünür ultrasonda. Bu gebeliğin problemli olduğu ve bebeğin küçük olacağı gibi anlamlara gelmez. Normal zamanında döllenme ile olan hamilelikten hiçbir farkı yoktur. Geç döllenme hakkında ayrıntılı bilgiye buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.
Doktorunuzun size bahsettiği durum geç döllenme mi yoksa başka bir durum mu bunu net olarak tahmin etmem tabiki imkansız ancak önümüzdeki haftalardaki kontrol muayenelerinizde durum netleşecektir.


Bu sitedeki yazıların her hakkı saklıdır, izinsiz kullanılamaz: Yasal uyarıUYARI: Sitedeki bilgiler hastalıkların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır.
Yazıların her hakkı saklıdır, izinsiz kullanılamaz. devamı >>

"Gebelik ve kadın hastalıkları konusunda ayda 1 milyondan fazla ziyaretçi sayısı ile en çok tıklanan, en geniş içerikli site"