GEBELİKTE (HAMİLELİKTE) KASIK FITIĞI

7 Aylik hamileyim ve kasığımda serçe parmak büyüklüğünde fıtık var. Normal doguma engel midir? Doğumuma 2 ay kala bu süreçte nasıl bir yol izlemeliyim acaba?
---

Kasık fıtığı hamile bir bayanın normal doğum yapmasını engellemez. Ancak normal doğum yapmanız ve ıkınmanız kasık fıtığınızın artmasını vb. etkiler mi bunu genel cerrahi uzmanınızın açıklaması lazım. Son 2 ay kala genellikle genel cerrahide bu tür ameliyatlar yapılmaz, genellikle doğumdan sonraya bırakılır ancak yine de bu konuda kadın doğum uzmanları değil genel cerrahlar karar vermelidir.
Hamileyken ameliyat olma konusunda ayrıntılı bilgiye buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.
Eğer genel cerrahi doktorunuz ve kadın doğum uzmanınız doğumunu normal yolla yapmanızda sakınca görmezse normal doğumu beklerken veya doğum sırasında fıtıkla ilgili alabileceğiniz herhangi bir önlem yok.


Bu Yazıyı Beğendiyseniz Lütfen Şu Butonlara Tıklayın:
YASAL UYARI: Bu site sağlık hizmeti vermemektedir. Sitedeki bilgiler hastalıkların tanı ve tedavisinde asla kullanılmamalıdır. Yazıların hiçbiri yazarın izni olmaksızın kullanılamaz. Devamını mutlaka okuyunuz >>

iletişim: webtasarim@jinekolojivegebelik.com , (2007 - 2018)
Şu an sitede ziyaretçi var. Haritada izle >>
"Gebelik ve kadın hastalıkları konusunda ayda 1 milyondan fazla ziyaretçi sayısı ile en çok tıklanan, en geniş içerikli site"