NORMAL DOĞUM YAPMAKTAN ÇOK KORKUYORUM

Şu an 7aylık hamileyim ilk doğumum normaldi ama bunu sezaryan düşünüyorum çok korktuğumdan dolayı 1. doğumum çok zor olduğu için sizce ne yapmalıyım?
---

İlk doğumunu normal yapan bir bayanın sonraki doğumlarında korkudan dolayı sezaryeni tercih etmesi pek rastladığımız bir durum değil. Çünkü sonraki doğumlar ilk doğumlardan daha kolay olur genellikle. Ancak bu konuda yardım almak için kadın doğum uzmanınızla açık açık konuşmalısınız. Korkunuzun nedeninin neler olduğunu açıkça söylemelisiniz. Her kadının normal doğumdan çekinmesini veya korkmasını sağlayan farklı nedenler olabilir. Doğum sancısının fazla olması, doğum yolunda veya vajinada yırtık olması, dikiş gerekmesi gibi... Ancak şunu belirtmeliyim ki normal doğumun mümkün olduğu durumlarda en sağlıklısı normal doğum olduğu için bunu öneriyoruz.
Normal doğum hakkında ayrıntılı bilgi: http://www.jinekolojivegebelik.com/2000/01/normal-dogum-istiyorum.html


Bu sitedeki yazıların her hakkı saklıdır, izinsiz kullanılamaz: Yasal uyarıUYARI: Sitedeki bilgiler hastalıkların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır.
Yazıların her hakkı saklıdır, izinsiz kullanılamaz. devamı >>

"Gebelik ve kadın hastalıkları konusunda ayda 1 milyondan fazla ziyaretçi sayısı ile en çok tıklanan, en geniş içerikli site"