SPİRAL KANAMA VE İLİŞKİDE AĞRI YAPIYOR

Ben 20 yaşında 1 çocuk annesiyim. Korunma yöntemi olarak spiral taktırdım fakat adetimden 2 hafta sonra kanamam başladı ve ilişkilerimde ciddi derecede ağrı oluyor. Bu kanamalar son 5 aydır sürekli oluyor sizce nedeni nedir?
---

Bahsettiğiniz kanama ve ilişkide ağrı gibi şikayetler spiral takıldıktan sonraki ilk 1-2 ayda genellikle olur ve sıklıkla sonra kendiliğinden geçer. Eğer anlattığınız gibi 5 aydır kesilmeden devam ediyorsa mutlaka muayene olmanızı öneririm, spiral ile ilgisi olmayan bir neden de olabilir.
Spiralin yan etkileri hakkındaki yazıma buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bazı kadınlarda bu kanamaların bir sebebi bulunamaz ve verilen ilaç tedavileri ile düzelmez bu durumda son çare olarak spiral çekilir ve başka bir korunma yöntemi uygulanır. Tabi sizin durumunuza ve gerekli tedaviye doktorunuz muayene sonrasında karar verecektir.


Bu sitedeki yazıların her hakkı saklıdır, izinsiz kullanılamaz: Yasal uyarıUYARI: Sitedeki bilgiler hastalıkların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır.
Yazıların her hakkı saklıdır, izinsiz kullanılamaz. devamı >>

"Gebelik ve kadın hastalıkları konusunda ayda 1 milyondan fazla ziyaretçi sayısı ile en çok tıklanan, en geniş içerikli site"