TEKRAR GEBELİK TESTİ YAPMAYA GEREK VAR MI?

SAT tarihim 18 Nisan ve adet döngüm ortalama 28-30 gün, hesaplayıcıya göre yumurtlama günüm 1-3 Mayıs idi ve gebelik istediğimiz için düzenli ilişkiye girdik, son ilişkim 4 Mayıs'ta idi. 14 Mayıs'ta hcg kan yaptırdım negatif çıktı, erken mi yaptırdım acaba? 15'inde adet olmam gerekiyordu ve hala olmadım, 6 gün geçti, ne yapmam gerekiyor, testi tekrarlamalı mıyım? bir de eşimle en son ayın 15 inde birlikte olduk,acaba geç döllenme mi oldu,adet olmadım hala , geç döllenme olduysa ne zaman kan tesi yaptırmalıyım?
---

Adet olmanız gereken tarihten önce yapılan gebelik tahlilleri güvenilir değildir. Adet olmanız gereken tarihte hatta bu tarihten 5-7 gün geçtikten sonra yapılan tahliller çok daha güvenilirdir. Siz beklenen adet tarihinizden önce tahlil yaptırmışsınız. Bu günlerde tekrar kanda gebelik tahlili için doktorunuza başvurmanızı öneririm.

Gebelik testleri hakkında ayrıntılı bilgi:
http://www.jinekolojivegebelik.com/2007/09/gebelik-testleri.html


Bu sitedeki yazıların her hakkı saklıdır, izinsiz kullanılamaz: Yasal uyarıUYARI: Sitedeki bilgiler hastalıkların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır.
Yazıların her hakkı saklıdır, izinsiz kullanılamaz. devamı >>

"Gebelik ve kadın hastalıkları konusunda ayda 1 milyondan fazla ziyaretçi sayısı ile en çok tıklanan, en geniş içerikli site"