ÇOCUĞUM OLMUYOR

Ben 1 yıllık evliyim ve çocuğumuz olmuyor. Hiç korunmadık eşimle evlendik evleneli çocuk istiyoruz ama hiç gebe kalamadım.  Ne yapmalıyım? Hangi doktora gitmeliyim? Çok korkuyorum acaba tedavi mi olmam gerekir? Adetlerim de düzenli ama neden gebe kalamıyorum bilmiyorum.
---

1 yıl hiç korunmamaya ve düzenli ilişkiye rağmen gebelik olmaması durumuna infertilite (kısırlık) denir. Bu durumda sebebin araştırılması ve gerekirse tedavi verilmesi için kadın hastalıkları ve doğum uzmanına (jinekolog) başvurmanız gerekir. Bazı tahliller yapılacak size ve eşinize, ikinizden birisinde bir problem var mı araştırılacak. Problem saptanırsa buna yönelik tedavi verilecek. Bazen hiçbir problem saptanmamaktadır bu durumda yine gebe kalmanızı hızlandırmak için yumurtlama tedavileri ve bazı ilaçlar verilir. Çocuk isteyen ancak gebe kalamayan çiftlerin çoğu bu tedaviler ile kolaylıkla gebe kalabilmektedir. 


Aşağıdaki linklerden konu ile ilgili ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz:
Kısırlık:
http://www.jinekolojivegebelik.com/2007/09/infertilite-ksrlk.html
Kısırlık Varlığında Yapılan Tahliller, Testler:
http://www.jinekolojivegebelik.com/2011/02/kisirlik-infertilite-durumunda-yapilan.html


Bu Yazıyı Beğendiyseniz Lütfen Şu Butonlara Tıklayın:
YASAL UYARI: Bu site sağlık hizmeti vermemektedir. Sitedeki bilgiler hastalıkların tanı ve tedavisinde asla kullanılmamalıdır. Yazıların hiçbiri yazarın izni olmaksızın kullanılamaz. Devamını mutlaka okuyunuz >>

iletişim: webtasarim@jinekolojivegebelik.com , (2007 - 2018)
Şu an sitede ziyaretçi var. Haritada izle >>
"Gebelik ve kadın hastalıkları konusunda 11 yıldır en çok tıklanan, en geniş içerikli site"