DIŞ GEBELİK GEÇİREN HAMİLE KALABİLİR Mİ?

Dış gebelik geçirdim, tekrar hamile kalabilir miyim? 2 ay önce ilaç tedavisi gördüm ve ameliyat olmadım, daha sonra hamile kalabilir miyim?
---

Dış gebelik geçiren hastaların önemli bir kısmı daha sonra tekrar normal bir hamileliğe ve bebeğe sahip olabilmektedir. İlaç tedavisi görenler de ameliyat tedavisi görenler de yüksek oranda daha sonra hamile kalabilir. Ancak ameliyatta tüplerden birisi alınmışsa bu daha sonra hamile kalma şansını azaltır.

Eğer hastanın ameliyatta iki tüpü birden alınırsa bu durumda normal yolla gebe kalma şansı sıfırdır ancak tüp bebek ile gebelik oluşabilir. Dış gebelik tedavisinde iki tüpün birden ameliyatta alınması hemen hemen hiç uygulanmayan bir durumdur ancak çok olağan üstü bazı komplikasyonlarda gerekebilir.

DIş gebelikte sonrasında hamile kalmak hakkında ayrıntılı bilgiye buraya tıklayarak  ulaşabilirsiniz.

Dış gebelik:Bu sitedeki yazıların her hakkı saklıdır, izinsiz kullanılamaz: Yasal uyarıUYARI: Sitedeki bilgiler hastalıkların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır.
Yazıların her hakkı saklıdır, izinsiz kullanılamaz. devamı >>

"Gebelik ve kadın hastalıkları konusunda ayda 1 milyondan fazla ziyaretçi sayısı ile en çok tıklanan, en geniş içerikli site"