FOLİKÜL KİSTİM VAR, YUMURTLAMA OLUR MU?

Son iki adet dönemimin ilki olan 18 nisan dan beri korunmuyoruz, çocuk istiyoruz fakat 23 mayıs da çok az 2 gün adet oldum,test yaptırdım negatifdi; ancak yapılan ultrasonda sağ overda 2 cm. çapında follikül kist vardı, doktorum bu zararlı değil, çatlıyacak yumurtlama olacak sık ilişkiye girin dedi.

İki gündür sağ kasığımda çok batma ve sancı var, acaba bu kist çatladığı anlamına mı geliyor, yumurtlama döneminde böyle ağrı olur mu?
---

Bu tür folikül kistlerin çatladığında içerisindeki sıvı karın içerisine akar ve bu ağrıya neden olabilir yani ağrınız bundan kaynaklanabilir. Ancak bu kistler çatlamadığında ve büyüdüğünde de ağrıya neden olabilir, ağrınız bu nedenle de olabilir. Ağrınızın hangisinden kaynaklandığını anlamanın tek yolu muayene ve ultrasonografi.
Bu tür küçük folikül kistleri yumurtlama konusunda ve hamile kalma konusunda sorun yaratmazlar, hemen hemen her zaman kendiliğinden kısa süre içerisinde kaybolurlar.
Folikül kisti:
http://www.jinekolojivegebelik.com/2011/02/folikul-kisti.htmlBu sitedeki yazıların her hakkı saklıdır, izinsiz kullanılamaz: Yasal uyarıUYARI: Sitedeki bilgiler hastalıkların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır.
Yazıların her hakkı saklıdır, izinsiz kullanılamaz. devamı >>

"Gebelik ve kadın hastalıkları konusunda ayda 1 milyondan fazla ziyaretçi sayısı ile en çok tıklanan, en geniş içerikli site"