GEBELİĞİM KAÇINCI HAFTAYA KADAR DEVAM EDER?

Bebeğimin eşinde eken yaşlanma var eşi 35 haftalık iken bebeğim bugünkü kontrolde 33 haftalık gelişim gösterdi gelişim yavaş da olsa devam ettiği için gebeliğim devam ediyor ancak bu durumda normal doğum yapabilirmiyim yoksa sezeryan mecburi mi? Kaçıncı haftaya kadar gebeliğim devam eder acaba beni bu konu da bilgilendirir misiniz ben normal doğum yapmak istiyorum bu durum engel olur mu?
---

Bebeğin eşinin erken yaşlanması yani plasental kalsifikasyon ile ilgili yazıma buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz, konu hakkında detaylı bilgi o yazıda mevcut. Plasental kalsifikasyon tek başına mutlaka sezaryen gerektirecek bir bulgu değildir, ancak eşlik eden başka durumlar varsa o taktirde sezaryen gerekebilir. Örneğin plasental kalsifikasyona eşlik eden bebekte gelişme geriliği, olgohidramnios, anhidramnios yani suyunda azalma olması, bebeğin ters durması, kalp atımlarında bozulma gibi durumlar varsa o taktirde sezaryen gerekebilir aksi taktirde normal doğum da olabilir.
Gebeliğinizin kaçıncı haftaya kadar devam edebileceğini doktorunuz dahil hiçkimse şimdiden kestiremez.
Normal doğum yapmak isteyenlere incelemeleri için şu sayfayı tavsiye ediyorum:
http://www.jinekolojivegebelik.com/2000/01/normal-dogum-istiyorum.html


Bu Yazıyı Beğendiyseniz Lütfen Şu Butonlara Tıklayın:
YASAL UYARI: Bu site sağlık hizmeti vermemektedir. Sitedeki bilgiler hastalıkların tanı ve tedavisinde asla kullanılmamalıdır. Yazıların hiçbiri yazarın izni olmaksızın kullanılamaz. Devamını mutlaka okuyunuz >>

iletişim: webtasarim@jinekolojivegebelik.com , (2007 - 2017)
Şu an sitede ziyaretçi var. Haritada izle >>
"Gebelik ve kadın hastalıkları konusunda 11 yıldır en çok tıklanan, en geniş içerikli site"