HAMİLELİKTE EMAR ÇEKİMİ

7 mayıstan 11 mayısa kadar kahverengi lekem oldu 12 mayısta normal adetim başladı ve 3 gün sürdü. Bu dönemde emar cektirdim , grip icin antibiyotik ve burun damlası kullandım. Şimdi 16 gün adet gecikmesi yaşıyorum. Sizce hamilemiyim. Test yapmadım. Eğer hamileysem çocuğuma birşey olurmu?
---

Hamile misiniz buradan bilmem imkansız ancak adet gecikmesi olan her kadında hamilelik olasılığı vardır, bu nedenle gebelik testi için doktora başvurmanızı öneririm. MR (emar) çekimi hamileliğe ve bebeğe zararlı değildir. Link:
http://www.jinekolojivegebelik.com/2007/10/gebelikte-tomografi-ct-bt-cat-ve-mr.html
Burun damlaları genellikle gebeliğe zararlı değildir ancak hangi damla olduğunu bilmedet net birşey söyleyemem. antibiyotiklerin bazıları gebeliğe zararsız, bazıları zararlıdır, ismini yazmdığınız için bir fikrim yok. Burun damlası ve antibiyotiğinizin kutuları ile bir kadın doğum uzmanına başvurmanızı öneririm, hem hamilelik durumu netleşir hem de ilaçların yan etkileri konusunda net bilgi alırsınız.


Bu sitedeki yazıların her hakkı saklıdır, izinsiz kullanılamaz: Yasal uyarıUYARI: Sitedeki bilgiler hastalıkların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır.
Yazıların her hakkı saklıdır, izinsiz kullanılamaz. devamı >>

"Gebelik ve kadın hastalıkları konusunda ayda 1 milyondan fazla ziyaretçi sayısı ile en çok tıklanan, en geniş içerikli site"