İLK GEBELİKTE (HAMİLELİKTE) KÜRTAJ

Eşim zorunlu bazı nedenlerden dolayı 2 ay önce kürtaj oldu ve bu onun ilk gebeliğiydi. Etraftakiler ilk gebelikte kürtaj zararlıdır, kısırlık yapar gibi şeyler söylediği için size danışmak istedik. İlk hamilelikte kürtaj kısırlık yaparmı? Herhangi bir zararı, riski var mıdır? Bir daha bebek olur mu yani bundan sonra tekrar hamile kalabilir mi?
---

İlk gebelikte yapılan kürtajın kısırlık yapması tamamen halk arasındaki yanlış bir inanıştır. İlk gebelik veya ikinci veya daha sonrakilerde yapılan kürtaj kısırlığa neden olmaz. Kürtaj yumurtalıklarla ilgili bir işlem değildir bu nedenle kadının yumurtalık fonksiyonlarını bozmaz, sadece rahim içerisindeki gebelik alınır, bu nedenle bir daha hamile kalınmaz diye bir durum söz konusu değildir.

Kürtaj hakkında ayrıntılı bilgiler:
Kürtajın riskleri:
Kürtaj hakkında en çok sorular sorular:Bu Yazıyı Beğendiyseniz Lütfen Şu Butonlara Tıklayın:
YASAL UYARI: Bu site sağlık hizmeti vermemektedir. Sitedeki bilgiler hastalıkların tanı ve tedavisinde asla kullanılmamalıdır. Yazıların hiçbiri yazarın izni olmaksızın kullanılamaz. Devamını mutlaka okuyunuz >>

iletişim: webtasarim@jinekolojivegebelik.com , (2007 - 2018)
Şu an sitede ziyaretçi var. Haritada izle >>
"Gebelik ve kadın hastalıkları konusunda ayda 1 milyondan fazla ziyaretçi sayısı ile en çok tıklanan, en geniş içerikli site"