BEBEĞİN KALP ATIŞLARI YOK

Ben 22 yaşındayım ve 7+2 günlük hamileyim bugün doktara gittim ve bebeğimin kalp atışlarının olmadığını ve büyümediğini söylüyor ,aklım çok karıştı ne yapmam gerektiğini düşünemiyorum bu benim ilk gebeliğim. Doktor aldırmamı soyledi ve kendimi hazırlamam içinn 2-3 gün verdi kanamalarım oluyor ama kahverenginde ne yapmam gerekiyor sizce bana acil cevap verirsenız çokkkk  memnun olurum.
---

7 haftalık bir gebelikte kalp atışlarının görünür olması gerekir normalde. Eğer ultrasonda bebek izlenebilmişse ve bebeğin kalp atışları yoksa bu bebeğin ölü olduğu anlamına gelir. Bu durumlarda en sık uygulama bebeğin kürtaj yöntemi ile alınmasıdır. Bebeğin alınmayıp o şekilde anne rahminde bırakılması mümkün değildir ve sakıncalıdır.
Bu sık rastlanan bir durumdur ve bundan sonra normal bir gebelik ile bebek sahibi olma şansınız yüksek, bu şekilde düşünebilirsiniz.

Kürtaj hakkında ayrıntılı bilgi için:
http://www.jinekolojivegebelik.com/2011/01/kurtaj-nedir-nasil-yapilir-cesitleri.html


Bu sitedeki yazıların her hakkı saklıdır, izinsiz kullanılamaz: Yasal uyarıUYARI: Sitedeki bilgiler hastalıkların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır.
Yazıların her hakkı saklıdır, izinsiz kullanılamaz. devamı >>

"Gebelik ve kadın hastalıkları konusunda ayda 1 milyondan fazla ziyaretçi sayısı ile en çok tıklanan, en geniş içerikli site"