BİR HAFTALIK GEBELİK (HAMİLELİK) BELİRTİLERİ

1 haftalık hamileyim sanırım ve hiçbir şey yiyemiyorum. Kusmuyorum ama hafif bulantım var ve hemen hemen hiç yemek yemiyorum. Ne yapmam lazım? Bu belirtiler normal mi? Gebelikte henüz doktora gidemedim...
---

Bir an önce doktorunuza başvurmalısınız çünkü öncelikle gerçekten gebe misiniz değil misiniz bunun netleştirilmesi gerekir. Bahsettiğiniz şikayetler gebelik dışında bazı hastalıklarda da mevcut olabiliyor. Eğer muayene ve tahliller neticesinde hamile olduğunuz netleşirse bulantı ve yemek yiyememe şikayetleriniz için doktorunuz ilaç veya serum benzeri tedavilerden uygun gördüklerini reçete edebilir.

Bahsettiğiniz belirtiler hamilelikte görülebilen normal belirtilerdir. Bunun dışında hamileliğin ilk haftalarında en sık görülen belirtiler halsizlik, yorgunluk, göğüslerde şişme ve hassaslık gibi belirtilerdir.

Gebeliğin ilk belirtileri:
http://www.jinekolojivegebelik.com/2011/05/gebeligin-hamileligin-ilk-belirtileri.html

Hamilelikte bulantı ve kusma:
http://www.jinekolojivegebelik.com/2012/01/gebelikte-hamilelikte-mide-bulantisi.html
http://www.jinekolojivegebelik.com/2007/09/hiperemezis-ar-bulant-kusma.html


Bu sitedeki yazıların her hakkı saklıdır, izinsiz kullanılamaz: Yasal uyarıUYARI: Sitedeki bilgiler hastalıkların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır.
Yazıların her hakkı saklıdır, izinsiz kullanılamaz. devamı >>

"Gebelik ve kadın hastalıkları konusunda ayda 1 milyondan fazla ziyaretçi sayısı ile en çok tıklanan, en geniş içerikli site"