DIŞ GEBELİK NASIL OLUR?

Ben geçtiğimiz ay dış gebelik tedavisi gördüm ve ameliyata gerek kalmadan iyileştim. Tekrar dış gebelik olmaması için ne yapmam gerekir? Dış gebelik nasıl olur? Tekrar dış gebelik olur mu bende?
---

Bir kere dış gebelik (ektopik gebelik) geçirenlerde daha sonra tekrardan dış gebelik meydana gelme ihtimali tabiki vardır ancak normal gebelik de oluşabilmesi mümkündür. Bu konu hakkında "dış gebelikten sonra tekrar hamile kalma" yazısında ayrıntılı açıklama mevcuttur, buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Dış gebelik olmasına yatkınlık yaratan risk faktörleri hakkında ayrıntılı bilgiye buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Bu faktörler genellikle tüpleri hasarlayıcı faktörlerdir. Dış gebelik nasıl olur hakkında bir videoya burayı tıklayarak ulaşabilirsiniz.
Dış gebelik geçiren hastaların tekrar geçirmemek için alabilecekleri bir önlem yoktur.

Dış gebelik:Bu sitedeki yazıların her hakkı saklıdır, izinsiz kullanılamaz: Yasal uyarıUYARI: Sitedeki bilgiler hastalıkların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır.
Yazıların her hakkı saklıdır, izinsiz kullanılamaz. devamı >>

"Gebelik ve kadın hastalıkları konusunda ayda 1 milyondan fazla ziyaretçi sayısı ile en çok tıklanan, en geniş içerikli site"