GEBELİK AŞILAMASI

7 yaşında bir oğlum var, başka hamile kalamadım. 2 yıldır korunmuyoruz ve çok tedavi gördüm, çok hap kullandım, iki kere iğne tedavisi de yapıldı. Doktorum önümüzdeki ay aşılama yapılacağını söyledi. Gebelik aşılaması nasıl yapılır? Ağrı olurmu? Neler yapmam lazım aşılama için.
---

Aşılama işlemi (IUI) ağrılı bir işlem değildir. Bir kaç dakika süren kısa bir işlemdir. Aynı jinekolojik muayene pozisyonunda olduğu gibi hasta muayene masasında hazırlanır ve bir iki dakika sürer. Eşiniz aşılama yapılacağı gün sperm verir ve bu sperm hazırlanır, özel bir enjektöre konulur. Aşılama sırasında çok ince bir katater yardımıyla spermler rahim içerisine verilir.

Gebelik oluşması için aşılama işlemi nasıl yapılır ve kimlere yapılır gibi konularda detaylı bilgiye buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.


Bu sitedeki yazıların her hakkı saklıdır, izinsiz kullanılamaz: Yasal uyarıUYARI: Sitedeki bilgiler hastalıkların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır.
Yazıların her hakkı saklıdır, izinsiz kullanılamaz. devamı >>

"Gebelik ve kadın hastalıkları konusunda ayda 1 milyondan fazla ziyaretçi sayısı ile en çok tıklanan, en geniş içerikli site"