GEBELİK HESAPLAMALARI

Gebelik hesaplamalarını neye göre yapmalıyız. Ben internetteki hesaplayıcılardan hesaplıyorum ama doktorum her muayenede biraz farklı bir rakam söylüyor.
---

Tabiki en başta doktorunuzun verdiği rakamlara ve hesaplara güvenmelisiniz. İnternetteki hesaplayıcılar son adet kanamanızın başladığı ilk günden itibaren geçen haftaları hesap ederler, doğru olan da budur. Ancak bazen son adet tarihi anne adayını şaşırtabilir, ara kanamalar, düzensiz kanamalar v.b gibi durumlardan dolayı. Bu durumda doktorunuz ultrasondaki bebek ölçüleri ile karşılaştırarak doğru hesaplamayı bulur, arada gördüğünüz fark bundan kaynaklanmaktadır. Sonuç olarak güvenilmesi gereken ve daha doğru olan doktorunuzun söylediği haftalardır.

Otomatik gebelik haftası hesaplama programı:
http://www.jinekolojivegebelik.com/2000/12/gebelik-haftasi-hesaplama-dogum-tarihi.html


Bu Yazıyı Beğendiyseniz Lütfen Şu Butonlara Tıklayın:
YASAL UYARI: Bu site sağlık hizmeti vermemektedir. Sitedeki bilgiler hastalıkların tanı ve tedavisinde asla kullanılmamalıdır. Yazıların hiçbiri yazarın izni olmaksızın kullanılamaz. Devamını mutlaka okuyunuz >>

iletişim: webtasarim@jinekolojivegebelik.com , (2007 - 2018)
Şu an sitede ziyaretçi var. Haritada izle >>
"Gebelik ve kadın hastalıkları konusunda ayda 1 milyondan fazla ziyaretçi sayısı ile en çok tıklanan, en geniş içerikli site"