GERİ ÇEKME YÖNTEMİ İLE HAMİLE KALINIR MI?

07.06.2012'de 8 haftalık düşük sonucu kürtaj oldum. Düşüğün ardından 5. gün doğum kontrol hapı kullanmaya başladım. 15-20 gün sonra eşimle 2 defa ilişkiye girdik bu ilişkilerde ayrıca ertesi gün hapı kullandım. İlacımın bitmesine 1 hafta kala ve ilacın bittiği gün tekrar ilişki yaşadım bu ilişkilerde eşim geri çekilme yöntemi kullandı. Hamile olma olasılığım var mıdır?
---

Bu tür sorulara net yorum yapmak mümkün değildir. Ancak doğum kontrol haplarına ilk ay çok güvenmemek gerekir, sonraki aylarda unutma olmadıkça çok güvenilir derecede koruma sağlar. Siz de zaten ilk ay çok güvenmediğiniz için ertesi gün hapı kullanmışsınız. Hapların bitmesine yakın günlerde geri çekme ile olan cinsel ilişki sonucunda adet kanamasına yakın günler olduğu için hamile kalma ihtimali çok düşüktür ancak imkansız denilemez. Bu nedenle çok az da olsa risk var demek doğru olur.

Geri çekme yöntemi hakkınd bilgi:
http://www.jinekolojivegebelik.com/2007/09/geri-ekme-coitus-interruptus.html


Bu sitedeki yazıların her hakkı saklıdır, izinsiz kullanılamaz: Yasal uyarıUYARI: Sitedeki bilgiler hastalıkların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır.
Yazıların her hakkı saklıdır, izinsiz kullanılamaz. devamı >>

"Gebelik ve kadın hastalıkları konusunda ayda 1 milyondan fazla ziyaretçi sayısı ile en çok tıklanan, en geniş içerikli site"