HAMİLE KALMA RİSKİ YÜKSEK OLAN GÜNLER

Eşimle 6 ay oldu evleneli ve hiç korunmadık buna rağmen hala gebe kalamadım. hamile kalma riskinin en fazla olduğu günler hangileridir, yani adet olduktan sonramı öncemi daha kolay hamile kalınır. Hangi günlere dikkatt etmemiz gerekir?
---

Hamile kalma şansının en yüksek olduğu günler kadının yumurtlama (ovulasyon) günlerine yakın olan günlerdir. Yumurtlama gününü tespit etmek için buraya tıklayarak sitemizdeki otomatik hesaplayıcıyı kullanabilirsiniz. Veya kendi kendinize şu şekilde hesaplayabilirsiniz: Adet görmenize 14-15 gün kala genellikle yumurtlama olur. Bu günü hesaplayarak bu günden 3-4 gün önce başlayarak bir hafta boyunca 2 günde bir ilişkiye girmeniz yeterlidir. Bu yumurtlama haftasıdır, bu hafta dışınd girilen ilişkilerle hamile kalma şansı çok daha düşüktür. Çünkü gebeliğin oluşması için yumurtlamanın olması şarttır.

Aşağıdaki linkler de faydalı olacaktır:
http://www.jinekolojivegebelik.com/2000/01/gebelik-istiyorum-hamile-kalmak.html
http://www.jinekolojivegebelik.com/2011/02/hamile-gebe-kalmayi-kolaylastirmak.html


Bu sitedeki yazıların her hakkı saklıdır, izinsiz kullanılamaz: Yasal uyarıUYARI: Sitedeki bilgiler hastalıkların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır.
Yazıların her hakkı saklıdır, izinsiz kullanılamaz. devamı >>

"Gebelik ve kadın hastalıkları konusunda ayda 1 milyondan fazla ziyaretçi sayısı ile en çok tıklanan, en geniş içerikli site"