HAMİLE KALMA RİSKİ YÜKSEK OLAN GÜNLER

Eşimle 6 ay oldu evleneli ve hiç korunmadık buna rağmen hala gebe kalamadım. hamile kalma riskinin en fazla olduğu günler hangileridir, yani adet olduktan sonramı öncemi daha kolay hamile kalınır. Hangi günlere dikkatt etmemiz gerekir?
---

Hamile kalma şansının en yüksek olduğu günler kadının yumurtlama (ovulasyon) günlerine yakın olan günlerdir. Yumurtlama gününü tespit etmek için buraya tıklayarak sitemizdeki otomatik hesaplayıcıyı kullanabilirsiniz. Veya kendi kendinize şu şekilde hesaplayabilirsiniz: Adet görmenize 14-15 gün kala genellikle yumurtlama olur. Bu günü hesaplayarak bu günden 3-4 gün önce başlayarak bir hafta boyunca 2 günde bir ilişkiye girmeniz yeterlidir. Bu yumurtlama haftasıdır, bu hafta dışınd girilen ilişkilerle hamile kalma şansı çok daha düşüktür. Çünkü gebeliğin oluşması için yumurtlamanın olması şarttır.

Aşağıdaki linkler de faydalı olacaktır:
http://www.jinekolojivegebelik.com/2000/01/gebelik-istiyorum-hamile-kalmak.html
http://www.jinekolojivegebelik.com/2011/02/hamile-gebe-kalmayi-kolaylastirmak.html


Bu Yazıyı Beğendiyseniz Lütfen Şu Butonlara Tıklayın:
YASAL UYARI: Bu site sağlık hizmeti vermemektedir. Sitedeki bilgiler hastalıkların tanı ve tedavisinde asla kullanılmamalıdır. Yazıların hiçbiri yazarın izni olmaksızın kullanılamaz. Devamını mutlaka okuyunuz >>

iletişim: webtasarim@jinekolojivegebelik.com , (2007 - 2017)
Şu an sitede ziyaretçi var. Haritada izle >>
"Gebelik ve kadın hastalıkları konusunda 11 yıldır en çok tıklanan, en geniş içerikli site"