HAMİLE KALMAK İÇİN EN UYGUN DÖNEM

Hamile kalmak için en uygun dönem nedir? Ne zamandır..
5 aydır hamile kalamıyorum, hangi dönemde ilişkiye girmek gerekir çabuk gebe kalmak için.
---

Bebek isteyen anne adaylarının bir an önce hamile kalabilmeleri için en uygun dönem yumurtlama dönemidir. Yumurtlama dönemi adet kanamalarının orta dönemindeki haftadır. Örneğin ayda bir adet gören bir kadında yumurtlama günü adet kanaması başlamadan 15 gün öncedir. Bu gün hesaplanarak yumurtlama gününe yakın günlerde ilişkiye girmek gebelik açısından en uygun günlerdir. Bu konuda daha ayrıntılı bilgiye buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Hamile kalmak için en uygun dönem hesaplama:

Hamile kalmayı kolaylaştırmak için öneriler:
http://www.jinekolojivegebelik.com/2011/02/hamile-gebe-kalmayi-kolaylastirmak.html

Hangi aylar hamilelik için daha uygundur?
Bazı hastalar yaz veya kış, bahar gibi hangi ayların hangi mevsimlerin hamilelik için daha uygun zaman olduğunu merak ederler. Bu açıdan mevsimler ve aylar arasında bir fark yoktur. Genellikle çiftler bebeğin doğum zamanına göre hamilelik için ilişkiye girecekleri ayları (9 ay önceden) belirlerler ancak her zaman hemen gebelik oluşmadığı için bu tür bir belirleme her zaman mümkün olamamaktadır.


Bu sitedeki yazıların her hakkı saklıdır, izinsiz kullanılamaz: Yasal uyarıUYARI: Sitedeki bilgiler hastalıkların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır.
Yazıların her hakkı saklıdır, izinsiz kullanılamaz. devamı >>

"Gebelik ve kadın hastalıkları konusunda ayda 1 milyondan fazla ziyaretçi sayısı ile en çok tıklanan, en geniş içerikli site"