HAMİLELİK AŞILAMA

6 aydır evliyim, 25 yaşındaydım. Hiç korunmadık ve gebe kalamadım. Doktora gittim ama herşey normal dedi acaba yumurtlama tedavisi ve hamilelik aşılaması yaptırsam hemen gebe kalırmıyım, doktorum önermedi.
---

6 ay gebe kalabilmek için yeterli bir süre değil, korunmadan en az 12 ay düzenli cinsel ilişkiye devam edilmesi gerekir. 6 ayda gebe kalamayan genç çiftlere kısırlık tedavisi (bazı özel durumlar hariç) verilmez, ancak 1 yılda gebelik oluşmazsa kısırlık nedenleri araştırılır ve gerekirse tedavi verilir.

Yumurtlama tedavileri (ovulasyon indüksiyonu) ve aşılama yapılması en sık uygulanan tedavi seçeneklerinden birisidir. Ancak her tedavi her hastaya uygulanamaz, bu kısırlığın sebebine göre değişir. 

Bu nedenlerle doktorunuz size şimdilik tedavi önermemiştir, düzenli ilişki süresini 12 aya tamamlamanızı istemiştir diye tahmin ediyorum.

Kısırlık:
Kısırlık tedavisi:
Aşılama:
http://www.jinekolojivegebelik.com/2007/09/ailama-inseminasyon.html


Bu Yazıyı Beğendiyseniz Lütfen Şu Butonlara Tıklayın:
YASAL UYARI: Bu site sağlık hizmeti vermemektedir. Sitedeki bilgiler hastalıkların tanı ve tedavisinde asla kullanılmamalıdır. Yazıların hiçbiri yazarın izni olmaksızın kullanılamaz. Devamını mutlaka okuyunuz >>

iletişim: webtasarim@jinekolojivegebelik.com , (2007 - 2018)
Şu an sitede ziyaretçi var. Haritada izle >>
"Gebelik ve kadın hastalıkları konusunda 11 yıldır en çok tıklanan, en geniş içerikli site"