HAMİLELİK AŞILAMA

6 aydır evliyim, 25 yaşındaydım. Hiç korunmadık ve gebe kalamadım. Doktora gittim ama herşey normal dedi acaba yumurtlama tedavisi ve hamilelik aşılaması yaptırsam hemen gebe kalırmıyım, doktorum önermedi.
---

6 ay gebe kalabilmek için yeterli bir süre değil, korunmadan en az 12 ay düzenli cinsel ilişkiye devam edilmesi gerekir. 6 ayda gebe kalamayan genç çiftlere kısırlık tedavisi (bazı özel durumlar hariç) verilmez, ancak 1 yılda gebelik oluşmazsa kısırlık nedenleri araştırılır ve gerekirse tedavi verilir.

Yumurtlama tedavileri (ovulasyon indüksiyonu) ve aşılama yapılması en sık uygulanan tedavi seçeneklerinden birisidir. Ancak her tedavi her hastaya uygulanamaz, bu kısırlığın sebebine göre değişir. 

Bu nedenlerle doktorunuz size şimdilik tedavi önermemiştir, düzenli ilişki süresini 12 aya tamamlamanızı istemiştir diye tahmin ediyorum.

Kısırlık:
Kısırlık tedavisi:
Aşılama:
http://www.jinekolojivegebelik.com/2007/09/ailama-inseminasyon.html


Bu sitedeki yazıların her hakkı saklıdır, izinsiz kullanılamaz: Yasal uyarıUYARI: Sitedeki bilgiler hastalıkların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır.
Yazıların her hakkı saklıdır, izinsiz kullanılamaz. devamı >>

"Gebelik ve kadın hastalıkları konusunda ayda 1 milyondan fazla ziyaretçi sayısı ile en çok tıklanan, en geniş içerikli site"