HAMİLELİK (GEBELİK) AŞILAMADAN KAÇ GÜN SONRA BELLİ OLUR?

1 temmuz 2012 tarihinde aşılama yapıldı bana, bu ikinci kere aşılama yapılıyor. Acaba hamileliğim aşılamadan ne kadar sonra belli olur? İdrarda gebelik testi yaparsam ne zaman anlaşılır? Hangi gün test yapmalıyım, yoksa kanda gebelik testi için hastaneye gitmem mi gerekir?
---

Aşılamadan sonra normal adet zamanınızı beklemek gerekir ve adet gecikmesi olduğu gün idrarda gebelik testi yapılabilir eğer bu testte gebelik çıkmazsa 3-4 gün sonra tekrar test yapabilirsiniz, hala adet görmezseniz doktorunuza başvurmanız gerekir.
İsteyenler kanda gebelik testi de yaptırabilirler, bu testler daha kesin ve güvenilir bilgi verirler. Kanda gebelik testi sonucunda B-HCG değerine bakılarak daha net bilgi alınır.
Sonuç olarak aşılamadan sonra adet zamanına kadar beklemek gerekir, bu çoğu kadında ortalama 14-15 gün beklemek anlamına gelir, daha sonra yapılan testlerde gebelik belli olabilir.

Aşılama hakkında ayrıntılı bilgi.
http://www.jinekolojivegebelik.com/2007/09/ailama-inseminasyon.html

Gebelik testleri hakkında ayruntılı bilgi:
http://www.jinekolojivegebelik.com/2007/09/gebelik-testleri.html


Bu Yazıyı Beğendiyseniz Lütfen Şu Butonlara Tıklayın:
YASAL UYARI: Bu site sağlık hizmeti vermemektedir. Sitedeki bilgiler hastalıkların tanı ve tedavisinde asla kullanılmamalıdır. Yazıların hiçbiri yazarın izni olmaksızın kullanılamaz. Devamını mutlaka okuyunuz >>

iletişim: webtasarim@jinekolojivegebelik.com , (2007 - 2018)
Şu an sitede ziyaretçi var. Haritada izle >>
"Gebelik ve kadın hastalıkları konusunda 11 yıldır en çok tıklanan, en geniş içerikli site"