HAMİLELİK NASIL ÖNLENİR?

Yeni evlendim ve heme hamile kalmak istemiyorum. Acaba hamileliği önlemek için ne yapabilirim? Eşim korunmak istemiyor bana sen korun diyor. Hangi korunma yöntemini önerirsiniz...
---

İstenmeyen hamilelikleri önlemek için çiftlerin bilinçli şekilde güvenli yöntemlerle korunması çok önemlidir, aksi taktirde istenmeyen gebeliklerin sonlandırılması için kürtaj gibi yöntemlere başvurmak zorunda kalabilirler.
İstenmeyen hamileliklerin önlenmesi için:
- Doğum kontrol hapları
- Spiral
- Prezervatif
- Hormon içeren aylık ve üç aylık iğneler
- Deri altına yerleştirilen çubuklar (implant)
- Diafram ve kadın prezervatifi
gibi birçok yöntem mevcuttur.. ancak size hangi yöntemin uygun olduğu jinekolojik muayene sonucunda belirlenebilir. Muayene olmadan size hiçkimse bir yöntem öneremez. Bu nedenle size en uyugn korunma yöntemini öğrenmek için ve bu yöntemden bir zarar görmemek için doktorunuza danışmalısınız.

Tüp bağlatma yöntemi sizin gibi yeni evliller için uygun değildir çünkü geri dönüşü yoktur. Geri çekme yöntemini asla korunmak amacıyla kullanmayın, gebelik riski çok yüksektir.

Korunma yöntemleri hakkında ayrıntılı bilgilere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:
http://www.jinekolojivegebelik.com/p/dogum-kontrolu.html


Bu sitedeki yazıların her hakkı saklıdır, izinsiz kullanılamaz: Yasal uyarıUYARI: Sitedeki bilgiler hastalıkların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır.
Yazıların her hakkı saklıdır, izinsiz kullanılamaz. devamı >>

"Gebelik ve kadın hastalıkları konusunda ayda 1 milyondan fazla ziyaretçi sayısı ile en çok tıklanan, en geniş içerikli site"