KÜRTAJ OLDUM, HALA ADET OLMADIM

40 gün once kürtaj olmuştum. Kürtajdan 20 gün sonra kanamam devam ettigi için doktoruma gittim parça kalmış ve tekrar operasyon geçirdim. Kürtaj olduğumda doktorum 40 gün sonra adet görürsün demişti ben henüz adet olmadım bu 2. operasyonun etkisi olabilir mi?
---

Kürtajdan sonra ilk adet kanaması (regl, mens) genellikle doktorunuzun dediği gibi 40 gün sonra meydana gelir. Ancak siz 20 gün sonra tekrar kürtaj olmuşsunuz anladığım kadarıyla, bu nedenle rahim içi temizlendiği için adet kanaması ikimnci işlemden 30-40 gün sonra olacaktır muhtemelen. Sizin de tahmin ettiğiniz gibi bu bir sebep olabilir.
Ancak anlattığınız adet gecikmesinin bu ikinci operasyon dışında da nedenleri olabilir. Bu ancak muayene ile netleşebilir. Bu nedenle kesin nedeni öğrenmek için muayene olmanız gerekir.

Kürtaj nasıl yapılır:
http://www.jinekolojivegebelik.com/2011/01/kurtaj-nedir-nasil-yapilir-cesitleri.html
Kürtaj sonrası adet görememe, adet gecikmesi:
http://www.jinekolojivegebelik.com/2011/01/kurtajdan-sonra-adet-gorme-ve-adet.html


Bu sitedeki yazıların her hakkı saklıdır, izinsiz kullanılamaz: Yasal uyarıUYARI: Sitedeki bilgiler hastalıkların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır.
Yazıların her hakkı saklıdır, izinsiz kullanılamaz. devamı >>

"Gebelik ve kadın hastalıkları konusunda ayda 1 milyondan fazla ziyaretçi sayısı ile en çok tıklanan, en geniş içerikli site"